Jacek Skorupski


Urodziłem się 7 lutego 1965 roku w Skierniewicach. Nie pomieszkałem tam jednak zbyt długo, gdyż już w 1967 roku moi rodzice przeprowadzili się do Ursusa, gdzie cały czas mieszkam.

Edukację rozpocząłem w Szkole Podstawowej nr 6 w Ursusie, kontynuowałem w Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Kruczkowskiego - oczywiście też w Ursusie. Następnie studiowałem w Instytucie Transportu Politechniki Warszawskiej, gdzie po skończeniu studiów zacząłem pracować i pracuję do dziś. Obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego.

W 1989 roku założyłem rodzinę - mam wspaniałą żonę Ewę, która jest lekarzem pediatrą i wspaniałe dzieci - Wojtka (jest studentem Uniwersytetu Warszawskiego) i Alę (chodzi do szkoły podstawowej.).

Moją największą pasją jest genealogia. Uwielbiam grzebać się w przeszłości mojej rodziny. Szkoda tylko, że czasu na to jest tak mało. Jednocześnie tą drogą wzywam wszystkich, którzy noszą nazwiska należące do kręgu moich poszukiwań, czyli ewentualnych (potencjalnych) krewnych i powinowatych do "ujawnienia się" i napisania do mnie.

Uprawiam zbieractwo starych papierów wartościowych. Jeśli chcesz zobaczyć moją kolekcję lub dowiedzieć się czegoś o dawnych akcjach i obligacjach oraz o firmach, które je emitowały - zapraszam do zwiedzenia Wirtualnego Muzeum Papierów Wartościowych.


WT PW

Komentarze

Jacek Skorupski - jsk@wt.pw.edu.pl
00-662 Warszawa, ul.Koszykowa 75
tel. 48 (22) 234 73 39